TrichoBioSkin Irena Właszynowicz

Trycholog Olsztyn instytutkosmetyczny.com

Szanowni Państwo, miło nam ogłosić, że w naszym instytucie znajduje się profesjonalna poradnia trychologiczna!

Trycholog Olsztyn

W dzisiejszych czasach, wiele osób boryka się ze stanem skóry głowy i kondycją włosów, które stają się często łamliwe i wypadają. Nasz profesjonalny trycholog to wykształcony specjalista od zdrowia skóry głowy i włosów, uczeń najwybitniejszych autorytetów trychologicznych w Polsce.

Trycholog przeprowadza specjalistyczną diagnozę zdrowia skóry głowy i cebulek włosów, a także wykonuje specjalistyczne zabiegi poprawiające ich kondycję. Oferta skierowana jest zarówno dla Pań, jak i Panów. Serdecznie zapraszamy do kontaktu:

Guru Trychologia
Irena Właszynowicz
tel. 519 371 767

trichobioskin@gmail.com

Co to jest trychologia?

Słowo trychologia wywodzi się z języka greckiego od słowa „trikhos” i oznacza „włos”. Prekursorem tej dziedziny był profesor Wheeler, który w Anglii zainicjował badania na temat wypadania włosów, a także metod zahamowania tego zjawiska. W roku 1928 w Londynie powstała pierwsza klinika, w której zajmowano się diagnostyką oraz chorobami włosów i skóry głowy. Trychologię jako kierunek nauki wprowadzono na wyższe uczelnie pod koniec XIX wieku w Wielkiej Brytanii. We Włoszech pod koniec lat 80-tych stworzono pierwszą linię tzw. trychopreparatów, a także sporządzono metodykę zabiegową w trychologii.

Jakie są główne zadania trychologii kosmetycznej?
Po pierwsze jest to właściwa analiza stanu skóry głowy i włosów,
po drugie – utrzymanie odpowiedniej higieny i homeostazy (równowagi), po trzecie – profesjonalna pielęgnacja trychologiczno – kosmetyczna.W analizie stanu skóry owłosionej głowy zwracamy uwagę na:

  • wygląd skóry (zabarwienie, plamy, łuszczące się miejsca, rany, zadrapania, guzki, krosty, znamiona, itp.),
  • rodzaj skóry,
  • zapach skóry.

Analiza stanu skóry głowy i włosów pozwala nam na profesjonalną diagnozę kosmetyczną. Jest niezbędna w celu zdefiniowania problemu klienta, jak również określenia rodzaju jego skóry głowy i włosów oraz właściwym doborze pielęgnacji domowej. Dzięki niej możemy regularnie kontrolować efekty zabiegów i pielęgnacji trychologicznej.

W przypadku łysienia u mężczyzn, aby postawić właściwe rozpoznanie i wdrożyć odpowiednie leczenie, bardzo często wystarczy starannie zebrany wywiad, dokładne badanie fizykalne i trychoskopia. U kobiet i we wszystkich mniej lub bardziej „podejrzanych” przypadkach trzeba natomiast zwykle przeprowadzić dodatkowo przynajmniej badania diagnostyczne krwi. Jakiekolwiek wyniki badań dodatkowych można interpretować tylko na podstawie obrazu klinicznego (wywiad i badanie fizykalne).

Zabiegi trychologiczne w Instytucie Kosmetycznym w Olsztynie wykonuje specjalista trychologii Irena Właszynowicz.

Dodaj komentarz